JOSHUA ODCHODZI OD SKY, ALE PRZYCHODZI JOSEPH PARKER

Redakcja, Sky Sports

2022-06-12

Anthony Joshua odchodzi od Sky Sports, ale współpracująca z tą telewizją grupa BOXXER pozyskała kolejnego mocnego zawodnika wagi ciężkiej. To Joseph Parker (30-2, 21 KO), były mistrz świata federacji WBO.

Nowozelandczyk po zakręcie kariery w 2018 roku odbudował się sześcioma zwycięstwami. Współpraca z Andym Lee zaowocowała efektownym rewanżem z Dereckiem Chisorą. Parker wygrał na punkty, ale kilka razy przewrócił twardego jak skała "Del Boya".

- Jestem podekscytowany kolejnym etapem mojej kariery, w którym po raz drugi sięgnie po tytuł mistrza świata. Zawalczę absolutnie z każdym kogo postawią naprzeciw mnie - zapowiada wysoko notowany w światowych rankingach Joseph (WBC #3, WBA #11, WBO #2).

- To dla nas duże wzmocnienie. Joe to jeden z najlepszych zawodników świata wagi ciężkiej i czujemy się zaszczyceni mogąc go wam przedstawić jako członka naszej drużyny. Właśnie wchodzi w najlepszy okres swojej kariery, a my poprowadzimy go znów do mistrzostwa - dodał Ben Shalom, nowy promotor Nowozelandczyka.