FURY WRÓCI 17 GRUDNIA Z JEDNYM Z DWÓJKI USYK vs JOSHUA?

Redakcja, Daily Mail

2022-06-11

20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej ma dojść do wyczekiwanego rewanżu Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) - takie wieści niesie nam brytyjski tabloid Daily Mail. Ale to nie wszystko.

JEŚLI WYGRA JOSHUA, FURY WRÓCI, JEŚLI USYK, TYSON ZOSTANIE EMERYTEM >>>

Już w tym momencie tekstu kibicom powinno zrobić się gorąco, ale to jedynie preludium. Zwycięzca ukraińsko-brytyjskiego rewanżu miałby potem skrzyżować rękawice z samym Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) - w stawce byłyby wszystkie cztery pasy kategorii ciężkiej. 

Kiedy i gdzie? Daily Mail sugeruje, iż mogłoby się to odbyć 17 grudnia, a więc dosłownie zaraz przed finałem Mistrzostw Świata w Katarze. Gorący bój z udziałem "Króla Cyganów" i jednego z dwójki Usyk vs Joshua miałby mieć miejsce w Arabii Saudyjskiej. Miałaby to być część kampanii księcia Mohammeda bin Salmana, zgodnie z którą Arabia Saudyjska przedstawiona byłaby jako coś więcej, niż tylko pola naftowe - boks, a więc i sport, byłby jedną z integralnych części tego projektu. 

Czy jest to możliwe? Przypomnijmy - zaraz po efektownej wygranej nad Dillianem Whyte'em Fury zapowiedział emeryturę, znając jednak nieprzewidywalność 33-latka i fakt, iż starcie na szczycie królewskiej dywizji wygenerowałoby olbrzymie pieniądze (tylko w przypadku rewanżu Usyka z Joshuą mówi się o 100 milionach dolarów), możemy spodziewać się wszystkiego.