TRWAJĄ ROZMOWY W SPRAWIE WALKI INOUE vs BUTLER O WSZYSTKIE PASY

Redakcja, DAZN

2022-06-07

Dzisiejszy nokaut Naoyi Inoue (23-0, 20 KO), który w Saitamie zdemolował w rewanżowej walce Nonito Donaire'a, sprawił, że Japończyk posiada już trzy tytuły mistrza świata wagi koguciej: IBF, WBC i WBA. Teraz poluje na mistrza świata WBO Paula Butlera (34-2, 15 KO), który ujawnił, że trwają już rozmowy w sprawie walki o wszystkie pasy.

'POTWÓR' NAOYA INOUE ZNOKAUTOWAŁ DONAIRE'A W REWANŻU! >>>

- Jestem gotowy na walkę, mógłbym się dzisiaj spakować i lecieć. Inoue to numer jeden mojej kategorii wagowej, ale to nie znaczy, że nie jestem jego wielkim fanem. Walczyłem z paroma zawodnikami światowej klasy, jednak "Potwór" to inny gatunek - powiedział Butler, który po zwycięstwie nad Jonasem Sultanem w walce o pas tymczasowy w kwietniu tego roku został przez WBO awansowany na pełnoprawnego mistrza. Jego niedoszły rywal, John Riel Casimero został pozbawiony pasa po tym, jak złamał zasady uzyskiwania limitu wagowego.

- Rozmawiamy już od jakiegoś czasu o pojedynku o wszystkie pasy. Ludzie Inoue chcą, żeby do tej konfrontacji doszło w tym roku, zanim Naoya przejdzie do wagi super koguciej. Dla niego posiadanie wszystkich pasów bardzo dużo znaczy. Ja również nie mogę się doczekać, żeby wejść z nim do ringu i dać z siebie absolutnie wszystko. Muszę to zrobić, żeby z nim wygrać - dodał Brytyjczyk, który był również kiedyś (w 2014 roku) mistrzem IBF.