'POTWÓR' NAOYA INOUE ZNOKAUTOWAŁ DONAIRE'A W REWANŻU!

Redakcja, Informacja własna

2022-06-07

W wyczekiwanym rewanżu dwóch wspaniałych zawodników Naoya Inoue (23-0, 20 KO) rozbił Nonito Donaire'a (42-7, 28 KO) i do swoich pasów WBA i IBF wagi koguciej dorzucił jeszcze tytuł WBC!

Filipińczyk tuż po gongu wystrzelił błyskawicznym lewym sierpowym, na który jednak przygotowany był reprezentant gospodarzy i zebrał tę bombę na rękawicę. Rozpoczęła się wojna. Krótka wojna. Nokaut wisiał w powietrzu. W pewnym momencie Inoue trafił w akcji prawy na prawy, posyłając legendarnego Filipińczyka na deski. Gdy sędzia doliczył do ośmiu, zabrzmiał zbawienny dla Donaire'a gong. Było to jednak tylko odroczenie wyroku...

W 30. sekundzie drugiej rundy Japończyk trafił czystym lewym sierpowym. Donaire "zatańczył", ale szybko wrócił do wymian. W 70. sekundzie drugiej odsłony Inoue znów zachwiał rywalem lewym sierpem, dopadł do zranionej ofiary i zakończył wszystko przerażającą kombinacją prawy krzyżowy-lewy sierp. Tym razem sędzia nawet nie zaczynał liczyć. Nokaut!

Wcześniej Takuma Inoue (16-1, 3 KO) - młodszy brat "Potwora", pokonał po ładnej walce Gakuyę Furuhashiego (28-9-2, 16 KO), broniąc regionalny pas WBO Asia Pacific kategorii super koguciej. Sędziowie punktowali 119:109 i dwukrotnie 120:108.