DONAIRE O REWANŻU Z INOUE: TERAZ JESTEM INNYM ZAWODNIKIEM

Redakcja, Boxingscene

2022-06-01

W najbliższy wtorek, 7 czerwca w Saitamie mistrz świata WBC wagi koguciej Nonito Donaire (42-6, 28 KO) stoczy rewanż z mistrzem IBF i WBA Naoyą Inoue (22-0, 19 KO). Japończyk wygrał pierwszą, wspaniałą bitwę z Filipińczykiem w finale turnieju WBSS w 2019 roku. Teraz jednak Nonito twierdzi, że odnalazł nową motywację i determinację.

- Byłem w pierwszej walce zraniony, bo Inoue umie mocno uderzyć, ale moje serce jest mocniejsze niż jego ciosy. Teraz jestem zresztą po prostu innym zawodnikiem, mam inną mentalność. Jestem gotowy na bardzo wiele, by wygrać - powiedział Donaire, który od czasu porażki z Japończykiem wygrał przed czasem dwie bardzo ważne walki: pojedynek z mistrzem świata Nordine Oubaalim i walkę z młodym rodakiem, Reymartem Gaballo.

- Po pierwszej walce z Inoue przyszło przebudzenie, zadałem sobie pytanie o to, co robiłem przez ostatnie lata. Po prostu dryfowałem, płynąłem z prądem. Ale zdołałem się przebudzić i od tego czasu trenuję bardzo ciężko. Jestem przekonany, że pokonam Inoue. To kwestia nastawienia mentalnego - dodał Filipińczyk, który zdobywał tytuły mistrzowskie w czterech kategoriach wagowych.

- Za pierwszym razem chciałem po prostu zepchnąć Inoue do obrony i wciągnąć w bójkę, teraz mam cały zestaw różnych strategii - podsumował temat legendarny "Błysk".