WIKTOR WYCHRYST vs MARCIN REKOWSKI 28 MAJA W HAMBURGU

Redakcja, Boxrec

2022-05-17

28 maja w Hamburgu ma dojść do walki dwukrotnego mistrza Europy w boksie olimpijskim - Wiktora Wychrysta (9-0, 7 KO) - z Marcinem Rekowskim (19-5, 16 KO), który wraca po czteroletniej przerwie.

Popularny "Reks" - trzykrotny mistrz Polski w wadze super ciężkiej - walczył ostatni raz w maju 2018 roku, wygrywając przed czasem z Andrasem Csomorem. Wiele ciężkich walk na amatorskich i zawodowych ringach odcisnęło jednak na Rekowskim piętno i dziś - w wieku 44 lat - jest on cieniem zawodnika sprzed lat, co rodzi poważne obawy w kontekście jego zdrowia, zwłaszcza przed walką z kimś takim jak Wychryst.

29-letni Ukrainiec to niemal dwumetrowy, potężnie bijący i bardzo dobrze wyszkolony zawodnik, który ma mistrzowskie aspiracje. W swoim ostatnim dotychczas, szalonym pojedynku padał wprawdzie na deski, ale ostatecznie pokonał przed czasem Iago Kiladze na gali w Hollywood w styczniu tego roku.

Oprócz walki Wychryst vs Rekowski na gali w Hamburgu dojdzie również do innych pojedynków z udziałem znanych na świecie "ciężkich", m.in. do walk Mahmoud Charr vs Michael Wallisch i Ali Eren Demirezen vs Kevin Johnson.