WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - HISTORYCZNY USYK, WILDER WRÓCI?

2022-05-13, Redakcja, Informacja prasowa

Prezentujemy Wam kolejną dawkę informacji ze świata boksu zawodowego. Tym razem to, co tygrysy lubią najbardziej - tylko królewska kategoria!

Mauricio Sulaiman - prezydent federacji WBC, wymaga nie tylko od Tysona Fury'ego jasnej deklaracji o zakończeniu bądź kontynuowaniu kariery. W przyszłym miesiącu określić powinien się również Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO), który piastuje pierwsze miejsce w rankingu WBC i być może mógłby zaboksować o wakujący po Furym tytuł. O ile ten dotrzyma słowa i rzeczywiście zawiesi rękawice na kołku.

Ten sam Sulaiman uważa, że numer dwa rankingu WBC - Joe Joyce (13-0, 12 KO), i numer trzy - Joseph Parker (30-2, 21 KO), którzy spotkają się 2 lipca, zmierzą się o pas WBO w wersji tymczasowej. Wciąż jednak federacja WBO nie potwierdziła, by ten pas(ek) był rzeczywiście w stawce.

Damian Knyba (6-0, 4 KO) za osiem dni debiutuje na amerykańskim rynku. Miał walczyć mańkutem, sparował z zawodnikami leworęcznymi, ostatecznie jednak zmierzy się z weteranem Terrellem Woodsem (28-50-9, 20 KO), który boksuje z normalnej pozycji.

Lennox Lewis sugeruje, że Mike Tyson powinien inaczej zachować się w samolocie, w którym pobił napastliwego idiotę. - Najpierw zwróciłbym gościowi uwagę, tak by zrozumiał. A jeśli by nie zrozumiał, dałbym mu "liścia" - mówi Lewis. Na szczęście prokurator, po dokładnej analizie, postanowił nie zakładać Tysonowi żadnej sprawy, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.

Nathan Gorman (18-1, 12 KO) 17 czerwca w Liverpoolu skrzyżuje rękawice z mistrzem Czech - Tomasem Salekiem (17-3, 13 KO).

- Pulew jest bardzo doświadczony, będę od niego jednak dużo szybszy. Nie będzie w stanie przeciwstawiać się mi przez dziesięć rund - przekonuje na kilkadziesiąt godzin przed walką z Kubratem Pulewem (28-2, 14 KO) zmotywowany Jerry Forrest (26-4-2, 20 KO).

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że magazyn The Ring przesunął Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO) na samą górę swojego rankingu P4P, czyli bez podziału na kategorie. A jeśli głębiej wejdziemy w ten temat, wówczas okaże się, że Usyk jest pierwszym bokserem wagi ciężkiej na szczycie listy P4P magazynu The Ring od czasów panowania Mike'a Tysona w latach 80. ubiegłego wieku!

<< Powrót na stronę główną <<