CASTANO: BĘDĘ GOTOWY NA WSZYSTKO, CO POKAŻE JUTRO CHARLO

2022-05-13, Redakcja, Showtime

Największym hitem tego weekendu jest niewątpliwie jutrzejsza walka Jermell Charlo vs Brian Castano II o wszystkie pasy wagi junior średniej. Argentyńczyk twierdzi, że tym razem nie zamierza zostawiać werdyktu w rękach sędziów.

Przypomnijmy, że w lipcu zeszłego roku pojedynek Charlo (mistrz świata IBF, WBC i WBA) vs Castano (mistrz WBO) był bardzo zacięty i wyrównany. Większość obserwatorów widziała wygraną Argentyńczyka, jednak sędziowie punktowali niejednogłośnie: 114-114, 117-111 dla Charlo (karta powszechnie uznana za skandaliczną) i 114-113 dla Castano. Byliśmy więc świadkami remisu.

- Myślę, że fakt, iż walczyłem za pierwszym razem na terenie Charlo, miał wpływ na sędziów. Wciąż nie jestem gospodarzem, ale czuję, że atmosfera jest tym razem bardziej neutralna. Nauczyłem się na pewno w pierwszej walce jednego: muszę trzymać szczelną gardę non stop. Ręce wysoko i nieustanna gotowość na wszystko - powiedział Castano.

- (...) Charlo może mówić, co chce, ale zobaczymy, czy wytrzyma moją nawałnicę przez dwanaście rund. Wkurza mnie to, że nie okazuje mi szacunku. Nie wiem, dlaczego wciąż krzyczy i histeryzuje. Ja pokażę swoję energię w ringu. Dostosowuję mój styl do danego rywala i dla Charlo przygotowałem kolejny wariant. Jermell bije bardzo mocno i jest topowym zawodnikiem, ale nie jest na poziomie, z którym się jeszcze nie spotkałem (...) Tym razem nie mogę zostawić werdyktu w rękach sędziów - dodał Argentyńczyk.

<< Powrót na stronę główną <<