GOŁĘBIEWSKI I GOIŃSKI DOŁĄCZYLI DO INNYCH PÓŁFINALISTÓW W USTI NAD ŁABĄ

Redakcja, Informacja prasowa

2022-04-27

Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Mateusz Goiński (80 kg) odnieśli zwycięstwa we wtorkowych ćwierćfinałach i dziś zobaczymy ich w walkach półfinałowych Grand Prix w czeskim Usti nad Łabą.

Przed nimi boksował Jarosław Iwanow, który w 1/4 finału wagi 60 kg przegrał z aktualnym młodzieżowym wicemistrzem Europy u-22 Ukraińcem Maksymem Vlasiukiem 0:5.

Bartosz Gołębiewski walczył z Walijczykiem Haarisem Khanem i po pierwszej rundzie było 3:2 dla rywala. W drugiej Polak boksował bardzo dobrze, jego rywal był liczony, a jeszcze doznał kontuzji i sędziowie podliczyli punkty. Nasz reprezentant zwyciężył 5:0 i o finał będzie boksować z Niemcem Kevinem Schuhmannem.

Świetnie spisał się także Mateusz Goiński w starciu z Marokańczykiem Mohamedem Assaghirem. Pierwsze trzy minuty dla pięściarza z Polski - 4:1, a w drugiej rundzie zawodnik z Afryki doznał rozcięcia łuku brwiowego. Walka została przerwana, a Mateusz Goiński triumfował 5:0. W dzisiejszym półfinale spotka się z Anglikiem Connerem Tudsburym.

W poniedziałek do półfinałów awansowali Damian Durkacz (67 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg), a z losowania w tej fazie zawodów są Jakub Słomiński (51 kg), Paweł Brach (57 kg) i Tomasz Niedźwiecki (86 kg).

Start w Usti nad Łabą jest dla polskich bokserów sprawdzianem przed majowymi Mistrzostwami Europy w Erywaniu.