DOBRA POSTAWA JUNIOREK I JUNIORÓW NA MISTRZOSTWACH EUROPY

Redakcja, PZB

2022-04-19

Reprezentanci Polski kontynuują dobrą passę w Mistrzostwach Europy Juniorek i Juniorów w Sofii. Jako piąta do strefy medalowej - po zwycięstwie przez RSC 2, awansowała walcząca w wadze 63 kg Julianna Rutkowska (Sporty Walki Piła).

W dzisiejszym ćwierćfinale Polka walczyła z Paulą Ruiz Requeną. Pierwszą rundę wygrała 10-8, 10-8, 10-8, 10-9, 10-9, zaś w połowie drugiej posłała kilka mocnych ciosów na górę, po których sędzia liczył Hiszpankę i następnie przerwał walkę. Przeciwniczką Julianny Rutkowskiej w półfinale będzie Niemka Lutfiye Tutal.

Wcześniej we wtorek medal zapewnił sobie Nikolas Pawlik (48 kg)/Bytomska Akademia Boksu). O finał będzie rywalizował z Hiszpanem Asierem Iturbe Jimenezem.

Na podium zobaczymy także takie zawodniczki jak: Aleksandra Cyrek (60 kg/BKS Jastrzębie-Zdrój), Oliwia Czerwińska (70 kg/Wda Świecie) i Weronika Bochen (+81kg/Berej Boxing Lublin).

Dziś w ćwierćfinałach walczyć będą jeszcze: 66 kg Aleksandra Jankowiak (Sporty Walki Rawicz) z Ukrainką Sofią Zabudską-Niedielczo i 80 kg Dawid Kruczkowski (Boxing Sokółka) z Serbem Marko Pizuricą.