ISAAC CRUZ STRASZNIE ZBIŁ GAMBOĘ

2022-04-17

- Kiedy już pobiję Gamboę, potem od razu chcę walki o mistrzostwo świata - mówił kilkadziesiąt godzin temu Isaac Cruz (23-2-1, 16 KO). I zrobił swoje, sprawiając straszne lanie Yuriorkisowi Gamboi (30-5, 18 KO).

"Pitbull" w swoim stylu od razu rzucił się na rywala i już w pierwszej wymianie huknął lewym sierpowym na skroń. Kubańczykowi odcięło nogi. "Tańczył", ale udało mu się sklinczować. Minutę później chwiał się dla odmiany po prawym sierpowym. Mistrzowi olimpijskiemu z Aten (2004) minuta przerwy dobrze zrobiła i fajnie wszedł w drugą rundę, jednak nadział się znów na mocny lewy sierp i tym razem usiadł na tyłku.

Na początku trzeciego starcia Cruz przewrócił przeciwnika po raz drugi - znów lewym sierpowym. Powtórzył to samo w czwartej odsłonie, tym razem jednak w samej końcówce, oczywiście lewym sierpem. Gamboa dzielnie wstawał i podejmował wymiany, lecz przewaga siły rażenia była ogromna.

Ambitny Gamboa po raz czwarty padł na matę ringu w piątej rundzie, a w zasadzie zawisł na linach. Tym razem Cruz huknął prawym sierpowym. Sędzia w obawie przed ciężkim nokautem już nawet nie zaczął liczyć Gamboy i od razu zastopował nierówny bój.