MISTRZOSTWA EUROPY u-22: ZŁOTO JANCELEWICZ I TOBOREK!

Redakcja, PZB

2022-03-22

Panowie zawiedli w Chorwacji. Na szczęście bardzo dobrze na Mistrzostwach Europy do lat 22 spisały się nasze panie, zdobywając aż cztery medale, każdego koloru, w tym dwa złote! Dziś trzy nasze dziewczyny boksowały w finale.

Martyna Jancelewicz (-81kg) zapisała się w historii boksu olimpijskiego. Po raz drugi z rzędu została Młodzieżową Mistrzynią Europy (u-22).

Podobnie jak w czerwcu 2021 roku we Włoszech, Martyna spotkała się w finale MME Rumunką Alexandrą Marią Petcu. Reprezentantka Polski ponownie zwyciężyła 5:0 i stanie na najwyższym stopniu podium. Pierwszą rundę wygrała 5:0, w kolejnych też była lepsza, choć niejednogłośnie. Jancelewicz - podobnie jak inne nasze dzisiejsze finalistki, nie ma jeszcze skończonych 20 lat i może startować w MME także w 2023 i 2024 roku.

Daria Parada (-70kg) pierwszy raz w karierze boksowała z Irlandką Lisą Edel O'Rourke. Niestety nasza pięściarka, była mistrzyni Europy kadetek i juniorek, jeszcze musi poczekać na złoto w trzeciej kategorii wiekowej. Dziś najbardziej równa była druga runda (2:3), zaś w pierwszej i trzeciej triumfowała zawodniczka z Irlandii po 5:0. Końcowy wynik 4:1 na korzyść O'Rourke.

W serii wieczornej Oliwia Toborek (+81kg) od początku zdominowała Rekę Hoffmann i pokonała Węgierkę u wszystkich sędziów - 30:27, 30:26 i trzykrotnie 30:25, co tylko pokazuje, jak bardzo jednostronny był to pojedynek.

Z brązowym medalem do Polski wróci Barbara Marcinkowska (-75kg). Brawo dziewczyny, brawo trenerzy!