WBA WYRZUCIŁO ROSYJSKICH PIĘŚCIARZY Z RANKINGU (JEDEN WYJĄTEK)

Redakcja, WBAboxing

2022-03-01

Federacja World Boxing Association opublikowała swój ranking. Po raz drugi z rzędu nie ma tam polskiego nazwiska, z powodów czysto sportowych. Od teraz nie ma też nazwisk rosyjskich. To oczywiście ma związek z napaścią Rosji na Ukrainę i jednolitego stanowiska wszystkich federacji.

Władze WBC/WBA/IBF/WBO wydały wspólne oświadczenie, w którym poinformowały o nie sankcjonowaniu walk bokserskich w Rosji. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Oto pierwsze konsekwencje.

Po jednym rosyjskim zawodniku w wadze ciężkiej, cruiser, półciężkiej, super średniej, średniej, junior średniej, półśredniej, lekkiej i super piórkowej usunięto z rankingu, wsadzając w to miejsce hasztag #nowar.

Utrzymano w rankingu tylko Aleksieja Jegorowa (11-0, 7 KO). Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że wcześniej już nabył status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej i prawdopodobnie zostanie on dopuszczony do mistrzowskiej potyczki z Arsenem Goulamirianem (26-0, 18 KO). Ale zaznaczamy - to tylko nasze przypuszczenia... Na pewno jednak taki pojedynek nie będzie mógł odbyć się w Rosji.