TONY YOKA vs MARTIN BAKOLE 14 MAJA W PARYŻU

Redakcja, French Media

2022-02-08

14 maja w Paryżu mistrz olimpijski z Rio Tony Yoka (11-0, 9 KO) zmierzy się ostatecznie z Martinem Bakole (17-1, 13 KO). Do tego pojedynku miało dojść 15 stycznia, jednak walkę przełożono z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem. W maju będzie się mogła odbyć przez pełnych trybunach w hali Accor Arena, która może pomieścić 20 tysięcy widzów.

Bakole, który zastąpił jako rywal Yoki kontuzjowanego Carlosa Takama, skutecznie zaprotestował niedawno przeciwko walce Yoki z Filipem Hrgoviciem w eliminatorze IBF. Kongijczyk wskazał na fakt, że posiada ważny kontrakt na walkę z Francuzem i dopiął swego.

Przypomnijmy, że 29-letni Yoka walczył w zeszłym roku dwa razy: najpierw pokonał przed czasem Joela Tambwe Djeko na marcowej gali w Nantes, a następnie wygrał we wrześniu w Paryżu z Petarem Milasem - również przed czasem.

Natomiast 28-letniego Bakole zobaczyliśmy w zeszłym roku w akcji tylko raz: we wrześniu Kongijczyk odprawił w Dubaju już w pierwszej rundzie Harunę Osumanu.

Yoka to numer sześć w rankingu IBF wagi ciężkiej, numer jedenaście w zestawieniu WBC i numer czternaście w rankingu WBA. Bakole jest dziesiąty w rankingu WBA, czternasty w WBC i piętnasty w IBF.