WRACA TEMAT POJEDYNKU FILIPA HRGOVICIA Z ZHANGIEM ZHILEIEM

Redakcja, Boxing Social

2022-01-28

Coraz bardziej realny staje się pojedynek brązowego medalisty igrzysk w Rio (2016) Filipa Hrgovicia (14-0, 12 KO) z wicemistrzem olimpijskim z Pekinu (2008), Zhangiem Zhileiem (23-0-1, 18 KO). Chorwat wciąż szuka rywala, a Chińczyk nie zamierza odmawiać walki. Starcie Hrgović vs Zhilei miałoby status eliminatora IBF wagi ciężkiej.

Federacja wysłała w tym tygodniu listy z zaproszeniem do negocjacji z obozem Hrgovicia byłemu mistrzowi świata wagi ciężkiej Andy'emu Ruizowi Juniorowi i byłemu mistrzowi świata wagi cruiser Muratowi Gasijewowi. Gasijew to numer osiem rankingu IBF, a Ruiz Jr to numer dziewięć. Dziś upływa termin na odpowiedź, wygląda więc na to, że Rosjanin i Meksykanin nie chcą walczyć z Chorwatem. Eddie Hearn twierdzi, że Gasijew zaproszenie odrzucił.

- (...) Murat Gasijew odrzucił propozycję. Myślę, że w końcu dojdziemy do Zhanga Zhileia i on zgodzi się na walkę - powiedział współpracujący z Hrgoviciem szef grupy Matchroom.

Przypomnijmy, że pojedynku z notowanym na trzecim miejscu ww. zestawienia Hrgoviciem odmówili w ostatnich miesiącach m.in. Michael Hunter, Luis Ortiz i Joseph Parker. Na walkę zgodził się w tym miesiącu mistrz olimpijski z Rio, dawny rywal Hrgovicia Tony Yoka, ale zaprotestował Martin Bakole, który wciąż dysponuje ważnym kontraktem na starcie z Francuzem. Wniosek Bakole został uznany i Hrgović kontynuuje poszukiwania przeciwnika przy wsparciu federacji.

Wspomniany Zhang Zhilei (numer trzynaście rankingu IBF) kilka razy wyzywał w przeszłości Hrgovicia na pojedynek. Promotor Chorwata, Kalle Sauerland był na tak, podobnie jak sam Hrgović.

- Wciąż szukamy przeciwnika, który zmierzy się z Filipem w eliminatorze IBF. W tym kontekście wymienia się ostatnio Zhanga Zhileia. Podoba nam się ten rywal i jesteśmy przekonani, że "El Animal" by go pokonał - powiedział Sauerland pod koniec zeszłego roku.