OFICJALNIE: KATIE TAYLOR vs AMANDA SERRANO 30 KWIETNIA W NOWYM JORKU

Redakcja, Talk Sport

2022-01-27

Dziś oficjalnie ogłoszono być może największą walkę w historii boksu kobiet: do pojedynku Katie Taylor (20-0, 6 KO) z Amandą Serrano (42-1-1, 30 KO) dojdzie 30 kwietnia w nowojorskiej Madison Square Garden.

Według magazynu The Ring Katie Taylor - mistrzyni olimpijska, pięciokrotna mistrzyni świata w boksie olimpijskim i zawodowa mistrzyni świata w dwóch kategoriach (w tym niekwestionowana mistrzyni wagi lekkiej) - jest liderką rankingu najlepszych zawodniczek na świecie bez podziału na kategorie. Amanda Serrano zajmuje w tym zestawieniu trzecie miejsce. Stawką walki Taylor vs Serrano będą należące do 35-letniej Irlandki pasy WBC, WBA, IBF i WBO wagi lekkiej.

Taylor walczyła w zeszłym roku trzykrotnie, wszystkie starcia wygrywając jednogłośnie na punkty: w maju z Natashą Jonas, we wrześniu z Jennifer Han i w grudniu z Firuzą Szaripową. Natomiast mistrzyni świata siedmiu kategorii wagowych, 33-letnia Portorykanka Amanda Serrano wygrała w zeszłym roku trzy walki: najpierw w marcu (wygrana przed czasem z Danielą Bermudez) i sierpniu (jednogłośna punktowa wygrana z Yamileth Mercado) broniła pasów mistrzyni świata wagi piórkowej, a potem stoczyła w grudniu zwycięski (jednogłośnie na punkty) pojedynek z Miriam Gutierrez w limicie wagi lekkiej, szykując się niejako do kwietniowej konfrontacji.