RUIZ JR I GASIJEW OTRZYMALI ZAPROSZENIA DO WALKI Z HRGOVICIEM

Redakcja, Jake Donovan

2022-01-26

Trwają poszukiwania zawodnika, który zmierzy się z Filipem Hrgoviciem (14-0, 12 KO) w eliminatorze IBF wagi ciężkiej. Federacja wysłała w tym tygodniu listy z zaproszeniem do negocjacji byłemu mistrzowi świata wagi ciężkiej Andy'emu Ruizowi Juniorowi (34-2, 22 KO) i byłemu mistrzowi świata wagi cruiser Muratowi Gasijewowi (28-1, 21 KO).

Gasijew to numer osiem rankingu IBF, a Ruiz Jr to numer dziewięć. Obaj mają czas na odpowiedź do piątku. Jeżeli któryś z nich nie zdecyduje się na przystąpienie do rozmów z ludźmi Hrgovicia, federacja będzie nadal wysyłać listy z zaproszeniami kierując się rankingiem.  

Pojedynku z notowanym na trzecim miejscu ww. zestawienia Hrgoviciem - brązowym medalistą olimpijskim z Rio (2016) - odmówili już m.in. Michael Hunter, Luis Ortiz i Joseph Parker. Na walkę zgodził się w tym miesiącu mistrz olimpijski z Rio, dawny rywal Hrgovicia Tony Yoka, ale zaprotestował Martin Bakole, który wciąż dysponuje ważnym kontraktem na starcie z Francuzem. Wniosek Bakole został uznany i Hrgović kontynuuje poszukiwania przeciwnika przy wsparciu federacji.