HAYE: MAKABU JEST STWORZONY DLA CANELO W WADZE CRUISER

Redakcja, FightHub

2022-01-15

Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) w przyszłym tygodniu spotka się ze swoim trenerem i mentorem Eddym Reynoso. Wtedy też mamy poznać następnego rywala Canelo na 7 maja.

Jedną z opcji jest przeskok o blisko piętnaście kilogramów w górę na walkę z mistrzem WBC kategorii cruiser. Zasiadający na tronie Ilunga Makabu (28-2, 25 KO) za dokładnie dwa tygodnie skrzyżuje rękawice z obowiązkowym pretendentem, Thabiso Mchunu (23-5, 13 KO). I właśnie lepszy z tej dwójki mógłby stanąć naprzeciw meksykańskiej gwiazdy w pierwszy weekend maja. Choć są i tacy, którzy powątpiewają w tak odważny ruch Canelo.

Zwolennikiem tego pomysłu jet natomiast dawny król kategorii cruiser - David Haye. Jego zdaniem Makabu jest skrojony dla Alvareza.

- To interesująca walka dla kibiców, ale też idealna dla Canelo jeśli chodzi o ten limit. Makabu to dobry mistrz, ale stosunkowo mały jak na wagę junior ciężką. On nie jest takim olbrzymem jak na przykład Lawrence Okolie, który z powodzeniem mógłby startować też w wadze ciężkiej. Tak więc Makabu to rywal stworzony dla Canelo w kategorii cruiser. On może tego dokonać. Moim zdaniem ma duże szanse na wygraną z Makabu i zostanie mistrzem świata w piątym limicie - przekonuje "Hayemaker".