OFICJALNIE: WALKA WACH vs MACHMUDOW PRZEŁOŻONA NA 19 LUTEGO

Redakcja, Boxingscene

2022-01-12

22 stycznia w Montrealu miał się odbyć pojedynek Mariusza Wacha (36-7, 19 KO) z Arslanbekiem Machmudowem (13-0, 13 KO). Z powodu wdrażania w Kanadzie coraz ostrzejszych restrykcji związanych z koronawirusem, pojedynek Wach vs Machmudow został przełożony na 19 lutego. A i ten termin nie jest pewny, także dlatego, że Polak wciąż czeka na kontrakt.

FOTORELACJA: SPARING MARIUSZA WACHA Z JARRELLEM MILLEREM >>>

Montreal jest częścią prowincji Quebec, gdzie nakazano m.in. zamknięcie kin, hal sportowych, teatrów, lokali rozrywkowych, a także parków rozrywki, centrów rekreacji, basenów, sal bilardowych i innych gier, siłowni i fitness klubów. Wczoraj obostrzenia uległy dodatkowym modyfikacjom, wśród których są m.in. swoiste kary finansowe.

- Mieszkańcy, którzy nie chcą się szczepić przeciw COVID-19 mimo braku ważnych powodów medycznch, zapłacą specjalny podatek - stwierdził premier prowincji Francois Legault. 

W Kanadzie na koronawirusa zmarło dotychczas 31 tysięcy ludzi. Służba zdrowia w tym kraju jest przeciążona i nie zanosi się na szybkie złagodzenie restrykcji. Wobec tego walka Wach vs Machmudow stoi pod znakiem zapytania, nie mówiąc już o tym, że Polak nie podpisał jeszcze wspomnianego kontraktu.