NIE BĘDZIE WALKI WACHA Z MACHMUDOWEM 22 STYCZNIA?

Redakcja, @BorekMati

2022-01-09

Jak poinformował na Twitterze Mateusz Borek, zaplanowana na 22 stycznia w Kanadzie walka Mariusza Wacha (36-7, 19 KO) z Arslanbekiem Machmudowem (13-0, 13 KO) może zostać przełożona na inny termin. Powód jest jeden - pandemia, z którą cały świat mierzy się od prawie dwóch lat. 

Borek poinformował, że mówiąc o nowym terminie, podaje się datę 19 lutego. Jest jednak za wcześnie, aby prognozować czy do tej walki na pewno dojdzie. W Kanadzie jest bardzo dużo restrykcji, spory nacisk kładzie się na szczepienia. W prowincji Quebec, gdzie ma się odbyć pojedynek z udziałem Wacha, od sylwestra jest godzina policyjna i zakaz imprez sportowych z udziałem publiczności. To może storpedować każdą imprezę sportową w Kanadzie, gdzie przychód z biletów ma ogromne znaczenie. 

- Boks znowu nokautowany przez COVID. Słyszę, że walka Mariusza Wacha z Arslanbekiem Machmudowem, zaplanowana na 22.01 w Kanadzie nie odbędzie się. Mówi się o 19 lutego, ale sytuacja jest dynamiczna i ten termin też nie jest pewny - napisał w mediach społecznościowych Borek. 

- Też mam takie informacje. W Kanadzie, w tej części jest zakaz publiczności. Zero biletów - odpowiedział Andrzej Wasilewski, szef KnockOut Promotions.