KELLERMAN O WALCE CANELO vs BETERBIJEW: PERFEKCYJNE ZESTAWIENIE

Redakcja, ESNEWS

2022-01-04

Po imponującym zwycięstwie mistrza świata IBF i WBC wagi półciężkiej Artura Beterbijewa (16-0, 16 KO), który rozbił w grudniu w Montrealu Marcusa Browne'a, pojedynek Rosjanina z Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO) jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych przez miłośników pięściarstwa. Uznany amerykański dziennikarz Max Kellerman podkreśla ciężar gatunkowy tej konfrontacji.

TRENER CANELO: NIE MA SZANS NA WALKĘ Z USYKIEM >>>

- Druga najlepsza walka możliwa we współczesnym boksie to pojedynek Canelo z Arturem Beterbijewem w wadze półciężkiej. Numer jeden to konfrontacja Terence'a Crawforda z Errolem Spence'em Juniorem... Ale Canelo vs Beterbijew to perfekcyjne zestawienie stylów. Moim zdaniem faworytem byłby Alvarez, ale chciałbym zobaczyć go wygrywającego z mistrzem wagi półciężkiej w szczytowej formie - powiedział Kellerman.

- Beterbijew chce, żeby rywal stanął w miejscu, żeby można go było dorwać. A Canelo chce, żeby rywal na niego nacierał, żeby można było kontrować. To pojedynek w stylu walki Jamesa Toneya z Wasilijem Żirowem, coś wspaniałego - dodał Amerykanin.

- Chylę czoła przed Canelo, jeżeli przechodzi do wagi cruiser, by szukać wielkich wyzwań. Ale jeżeli zdobędzie pas mistrzowski, to nie znaczy, że będzie prawdziwym mistrzem w wadze cruiser. Oczywiście jeśli wygra z "cruiserem" światowej klasy, to wspaniałe osiągnięcie - podsumował temat charyzmatyczny ekspert.

Przypomnijmy, że Meksykanin chce w maju walczyć z mistrzem świata WBC wagi cruiser Ilungą Makabu. Jeżeli do tego pojedynku dojdzie i jeżeli Canelo wygra, starcie z Beterbijewem może być największym możliwym wyzwaniem dla Alvareza.