ROY JONES JR: WAGA CIĘŻKA BARDZO MI SIĘ TERAZ PODOBA

Redakcja, IFL TV

2021-12-13

Legendarny Roy Jones Jr nie może się doczekać walki mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) z tymczasowym czempionem Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO), która została w zeszłym tygodniu nakazana przez federację. Usłyszeliśmy również refleksję Jonesa Juniora na temat pojedynku Anthony Joshua vs Aleksander Usyk II i ewentualnego starcia Fury vs Usyk.

FURY vs WHYTE: WBC ZWLEKA Z DECYZJĄ ODNOŚNIE PODZIAŁU PIENIĘDZY >>>

- Walka Tysona Fury'ego z Dillianem Whyte'em to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jaka mogła się przytrafić wadze ciężkiej i całemu pięściarstwu. Wszyscy chcemy takich pojedynków. To klasyczne zestawienie boksera z puncherem, technika z bombardierem. Fury też dysponuje zresztą konkretną mocą w pięści. To będzie niezwykle interesująca konfrontacja - powiedział Jones Jr.

- Czy to, że Anthony Joshua może rozważać odstąpienie od rewanżu z Aleksandrem Usykiem i umożliwienie walki Usyk vs Fury, jest dobrą rzeczą? To zależy od tego, czy Joshua dokonałby postępów podczas tej wydłużonej przerwy między walkami. Gdyby Usyk pokonał Fury'ego, byłby jeszcze trudniejszy do pobicia. Joshua nie powinien teraz patrzeć na pieniądze, powinien nastawić się na dokonanie postępu. Jeżeli tak myśli, to ma mądry plan. Moim zdaniem w rewanżu powinien zacząć walkę dużo ostrzej i szybciej. Z Usykiem nie powinno się boksować, trzeba się bić. Waga ciężka bardzo mi się teraz podoba, bo mamy w niej gości, którzy potrafią zarówno potężnie uderzyć, jak i pięknie boksować - dodał Amerykanin, były mistrz świata czterech kategorii (m.in. ciężkiej), w swoim czasie najlepszy pięściarz na świecie i jeden z najlepszych zawodników wszech czasów.