KONTUZJA TAKAMA, YOKA vs BAKOLE 15 STYCZNIA W PARYŻU

Redakcja, L'Equipe

2021-12-08

15 stycznia w Paryżu mistrz olimpijski z Rio Tony Yoka (11-0, 9 KO) zmierzy się z Martinem Bakole (17-1, 13 KO), który zastąpił kontuzjowanego Carlosa Takama (39-6-1, 28 KO).

Przypomnijmy, że 29-letni Francuz Yoka walczył w tym roku dwa razy: najpierw pokonał przed czasem Joela Tambwe Djeko na marcowej gali w Nantes, a następnie wygrał we wrześniu w Paryżu z Petarem Milasem - również przed czasem.

Natomiast 28-letniego Bakole zobaczyliśmy w tym roku w akcji tylko raz: we wrześniu Kongijczyk odprawił w Dubaju już w pierwszej rundzie Harunę Osumanu.

Yoka to numer sześć w rankingu IBF wagi ciężkiej, numer jedenaście w zestawieniu WBC i numer czternaście w rankingach WBA i WBO. Bakole jest jedenasty w rankingu WBA, czternasty w WBC i piętnasty w IBF.

Dodajmy, że Bakole niedawno mocno skomentował fiasko negocjacji z obozem Yoki. Okazało się jednak, że Francuz ostatecznie skrzyżuje z Kongijczykiem rękawice, a słowa Martina mogą tylko dodać temu bardzo ciekawemu pojedynkowi pikanterii.

- Jesteś gównianym zawodnikiem Tony, zwykłym menelem (...) Yoka nie jest dla mnie dobrym rywalem, on się po prostu boi, to widać - tako rzekł w listopadzie Bakole.