SOKOŁOWSKI U WASILEWSKIEGO? 'CIEKAWY POMYSŁ'

Redakcja, Twitter @PrzmM @Boxingfun

2021-12-05

Kamil Sokołowski (11-23-2, 4 KO) w wadze bridger oraz w barwach KnockOut Promotions? Taki pomysł w kategorii wyzwania dla grupy rzucił na Twitterze jeden z użytkowników, Przemysław Mrzygłód. Czy grupa Andrzeja Wasilewskiego wyjdzie z propozycją? 

Polski pięściarz od lat walczy na Wyspach i wielokrotnie był oskubywany ze zwycięstw, dochodziło do ogromnych kontrowersji w jego pojedynkach. Wczoraj podczas gali w Londynie "Sokół" odprawił bez problemu George'a Foxa (4-1) na dystansie ośmiu rund.

- Kamila Sokołowskiego dziś nie przekręcili, zrobią to innym razem. Generalnie jeśli Andrzej Wasilewski szuka wyzwań, to propunję: 1. Podpisać Sokoła 2. Wprowadzić go do rankingu wagi bridger. Rekord - wiadomo, ale on jest lepszy od niektórych zawodników tam obecnych - napisał na Twitterze Przemysław Mrzygłód. 

Jego bilans jest oczywiście ujemny, ale gdyby zajął się nim odpowiedni promotor, mógłby w wieku 35 lat poprawić swój rekord, toczyć ciekawe walki i windować swoje nazwisko w rankingach. Mrzygłód wziął pod uwagę to, że Sokołowski praktycznie podczas swojej całej kariery wnosi na wagę średnio 103-104 kg, więc nie miałby żadnych promotorów zrobić limit nowej kategorii wagowej WBC, czyli bridger. Ranking w tej wadze jest jeszcze mocno wąski, trudno federacji Mauricio Sulaimana przygotować rozszerzoną listę zawodników. Stąd ostatnio o kilka miejsc awansował w rankingu... Artur Szpilka. 

Na komentarz byłego dziennikarza bokserskiego odpowiedział od razu Andrzej Wasilewski, szef grupy KnockOut Promotions. - Ciekawy pomysł. Pytanie o finansowe oczekiwania - napisał na Twitterze Wasilewski.