HRGOVIĆ ZASTOPOWAŁ AHMATOVICIA, McCASKILL OBRONIŁA TYTUŁ

2021-12-05, Redakcja, Informacja własna

Bez najmniejszych kłopotów Filip Hrgović (14-0, 12 KO) dopisał do swojego rekordu wygraną nad kolejnym niepokonanym zawodnikiem. Emir Ahmatović (10-1, 7 KO) poległ w trzecim starciu.

Naturalizowany Niemiec zaczął ostro, ale uznawany za jednego z największych prospektów królewskiej kategorii Chorwat po minucie już wszystko "przeczytał" i zaczął karcić przeciwnika kontrami prawą ręką po odchyleniu. Po przerwie podkręcił tempo, dodał ciosy na korpus i dwa razy przewrócił rywala sierpami bitymi za ucho. Ahmatovicia wyratował gong, lecz było to tylko odroczenie wyroku. Na początku trzeciej rundy Hrgović po raz trzeci zmusił oponenta do nokdaunu i tym razem sędzia już nawet nie liczył, od razu ogłaszając tryumf Filipa.

Na rozpisce Jessica McCaskill (11-2, 4 KO), która niespodziewanie dwukrotnie pokonała Cecilię Braekhus, obroniła status absolutnej mistrzyni świata wagi półśredniej stopując w siódmym starciu Kandi Wyatt (10-4, 3 KO).