REYNOSO: BENAVIDEZ NIE ZASŁUŻYŁ NA WALKĘ Z CANELO

Redakcja, Boxingscene

2021-11-22

Kibice boksu od dawna ostrzą sobie zęby na walkę Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) vs David Benavidez (25-0, 22 KO), ale trener Alvareza - Eddy Reynoso - nie pozostawia wątpliwości: w tej chwili pojedynek Canelo z Benavidezem nie wchodzi w grę.

ILUNGA MAKABU: CANELO POPEŁNIŁ BŁĄD, ZNOKAUTUJĘ GO! >>>

- Nie ma szans, by Canelo zmierzył się teraz z Benavidezem. Wspaniali bokserzy wygrywają z mistrzami. Benavidez to dobry zawodnik, ale w tym momencie jego osiągnięcia nie są tak duże, jak ludzie myślą - powiedział Reynoso.

- Szacunek dla Benavideza, jednak pokażcie mi, ilu mistrzów świata on pokonał, ile razy bronił tytułów, ile razy je unifikował. My będziemy szukać wyzwań, walk z mistrzami, będziemy szukać dla kariery Saula najlepszych opcji. Jeżeli po drodze taką opcją będzie walka z Benaidezem, weźmiemy ją - dodał trener Canelo, który skłania się obecnie ku majowej walce z mistrzem świata WBC wagi cruiser Ilungą Makabu.

Przypomnijmy, że Canelo - niekwestionowany mistrz świata wagi super średniej - w swoim ostatnim dotychczas pojedynku pokonał przed czasem w walce unifikacyjnej mistrza świata IBF Caleba Planta 6 listopada. Natomiast Benavidez - były mistrz świata WBC wagi super średniej - wygrał 13 listopada przed czasem z Kyrone'em Davisem.