JERMELL CHARLO vs BRIAN CASTANO II W LUTYM W HOUSTON?

Redakcja, Lance Pugmire

2021-11-22

Pojedynek o wszystkie pasy wagi junior średniej - Jermell Charlo (34-1-1, 18 KO) vs Brian Castano (17-0-2, 12 KO) - zakończył się w lipcu tego roku remisem. Teraz poznaliśmy wstępne informacje o terminie wyczekiwanego rewanżu. 

Druga walka Amerykanina z Argentyńczykiem jest planowana na luty przyszłego roku. Ma do niej dojść w Houston, czyli mieście, którego mieszkańcem jest Charlo. Hala Yoyota Center jest typowana na arenę pojedynku.

Przypomnijmy, że lipcowy pojedynek Charlo - mistrza IBF, WBA i WBO - z mistrzem WBO Castano był bardzo zacięty i wyrównany. Większość obserwatorów widziała wygraną Argentyńczyka, jednak sędziowie punktowali niejednogłośnie: 114-114, 117-111 dla Charlo (karta powszechnie uznana za skandaliczną) i 114-113 dla Castano. Byliśmy więc świadkami remisu.

Z kim zmierzy się zwycięzca walki Charlo vs Castano II? W kolejce czeka kilku mocnych rywali, na czele z Australijczykiem Timem Tszyu, który kilka dni temu zdeklasował Takeshiego Inoue. Tszyu jest obecnie numerem jeden rankingu WBO i numerem trzy rankingów IBF i WBC.