MATEUSZ BEREŹNICKI: BOKSUJĘ DOJRZALEJ I JESTEM SILNIEJSZY FIZYCZNIE

Redakcja, PZB

2021-11-22

Pochodzący z Wałbrzycha 20-letni Mateusz Bereźnicki (-92kg) na własnym ringu obronił tytuł Mistrza Polski Seniorów. - Zrobiłem duże postępy przez ostatni rok, boksuję dojrzalej, jestem bardziej inteligentnym pięściarzem, a i mocniejszym pod wieloma względami, w tym fizycznie - mówi reprezentant Polski.

Pierwszy tytuł mistrza kraju wśród elity wywalczył w 2020 roku w Wałczu jeszcze w "starym" limicie do 91 kg. W wałbrzyskim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój potwierdził swoją dominację w kategorii ciężkiej.

- W Wałczu pokonałem między innymi Mateusza Kubiszyna. Ale do turnieju w Wałbrzychu byłem jeszcze lepiej przygotowany i pierwsze dwie walki, z Danielem Białkiem i Kamilem Rybaczukiem, skończyłem przed czasem. Na punkty wygrałem z Kamilem Ślendakiem i o złoto z Mateuszem Kubiszynem - powiedział Bereźnicki, który reprezentuje klub Skorpion Szczecin, a na stałe mieszka w Anglii.

Dla niego MP w Wałbrzychu były wyjątkowym wydarzeniem, gdyż w dzieciństwie mieszkał w tym mieście i tutaj ma rodzinę.

- Na trybunach byli członkowie mojej rodziny, a z Anglii przylecieli moja mama i brat - dodał.

Ozdobą zawodów był finał wagi ciężkiej, w którym Mateusz wypunktował Mateusza Kubiszyna, trzykrotnego mistrza świata w kickboxingu.

- Z takim "koniem", tak mocnym fizycznie rywalem, trzeba być czujnym przez całą walkę. Poza tym Mateusz mnie znał z poprzedniego roku i wiedziałem, że taki weteran może wyciągnąć wnioski i poprawić taktykę na rewanż - przyznał złoty medalista.

- W ringu czułem jednak swoją przewagę i znowu potwierdziłem, że dla każdego jestem trudnym przeciwnikiem, mimo swojego młodego wieku – stwierdził. Bereźnicki ma doskonałe warunki fizyczne, mierzy 198 cm i waży niespełna 90 kilogramów.

- Nie musiałem zbijać żadnych kilogramów. Ważę maksymalnie 91 kg, a podczas Mistrzostw Polski miałem 89 kg. Zostaję jeszcze w Polsce i będę boksował w grudniu! A co do kategorii, na razie skupiam się na 92 kg, ale może spróbuję za jakiś czas w 86 kg.

Kamera BOKSER.ORG towarzyszyła pięściarzom od początku turnieju. Poniżej przypominamy Wam trzy walki Bereźnickiego (wszystkie poza finałową) nagrane w Wałbrzychu.