2 GRUDNIA W NOWYM JORKU CIEKAWY WIECZÓR WAGI CIĘŻKIEJ

Redakcja, American Media

2021-11-19

Ciekawa walka dwóch niepokonanych zawodników wagi ciężkiej czeka nas 2 grudnia w Nowym Jorku. Na gali w Hammerstein Ballroom firmowanej przez projekt Triller Amerykanin Cassius Chaney (21-0, 14 KO) zmierzy się z reprezentującym Dominikanę mieszkańcem Bronxu, George'em Ariasem (16-0, 7 KO).

Pochodzący z Baltimore 34-letni dwumetrowiec Chaney, swego czasu bardzo dobry uniwersytecki koszykarz, w swoim ostatnim pojedynku pokonał w sierpniu jednogłośnie na punkty Shawndella Wintersa. Natomiast 29-letniego, jak na wagę ciężką niskiego (183 cm wzrostu) i dysponującego niewielkim zasięgiem ramion (185 cm) Ariasa widzieliśmy w tym roku w ringu w lutym, gdy wygrał jednogłośnie na punkty z Joelem Caudle'em. 2 grudnia dowiemy się wreszcie więcej o możliwościach Chaneya i Ariasa, którzy nie byli na razie naprawdę sprawdzeni.

Dodajmy, że oprócz walki Chaney vs Arias na gali w Nowym Jorku zobaczymy również cztery inne pojedynki wagi ciężkiej: Trey Lippe vs Mike Balogun, Andriej Fiedosow vs Junior Wright, Jerry Forrest vs Joe Jones i Hanna Gabriels Danielle Perkins (walka kobiet o mistrzostwo WBC). Być może dojdzie też do walki Michael Hunter vs Mark De Mori, ale jest ona krytykowana przez kibiców (Hunter to uznany zawodnik światowej czołówki, 39-letni De Mori nigdy nie wygrał z nikim naprawdę poważnym) i nie została oficjalnie potwierdzona.