CRAWFORD: CANELO JEST DZIŚ NUMEREM JEDEN NA ŚWIECIE

Redakcja, Boxingscene

2021-11-19

Mistrz świata WBO wagi półśredniej, Terence Crawford (37-0, 28 KO) zmierzy się jutro z byłym mistrzem Shawnem Porterem (31-3-1, 17 KO). Według Crawforda jutrzejszy pojedynek będzie kolejnym etapem rywalizacji z niekwestionowanym mistrzem świata wagi super średniej - Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO) - o miano najlepszego boksera na świecie bez podziału na kategorie. W tej chwili Crawford widzi Canelo jako numer jeden.

CRAWFORD: PO CO SZUKAĆ ATENCJI? JESTEM PO PROSTU LEPSZY NIŻ PORTER >>>

- W tej chwili Canelo jest numerem jeden, bo zdobył wszystkie pasy w swojej kategorii, rolę gra również styl, w jakim tego dokonał. Wszystko zależy teraz od stylu, w jakim pokonam jutro Portera - powiedział Crawford, który był niekwestionowanym mistrzem wagi junior półśredniej zanim przeniósł się do limitu 147 funtów.

- Jestem w grze o miano najlepszego. Niektórzy widzą mnie na pierwszym miejscu, inni na drugim - dodał promowany przez grupę Top Rank "Bud", nieco mijając się z prawdą.

Dla przykładu - stacja ESPN widzi Crawforda na drugim miejscu rankingu bez podziału na kategorie, magazyn The Ring na czwartym, a portal Boxingscene.com również na czwartym. We wszystkich ww. rankingach numerem jeden jest Canelo.