ILUNGA MAKABU: CANELO POPEŁNIŁ BŁĄD, ZNOKAUTUJĘ GO!

Redakcja, Bad Lef Hook

2021-11-19

- Canelo popełnił błąd, znokautuję go! - zapowiada Ilunga Makabu (28-2, 25 KO) przed wstępnie zapowiedzianą walką z Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO).

Sławny Meksykanin wyczyścił kategorię super średnią, ale prawdopodobnie przeskoczy półciężką i podskoczy od razu do kategorii cruiser, w której górny limit wynosi aż 90,7 kilograma.

- Od razu przyjąłem tę walkę. Kiedy usłyszałem o tym pomyśle, powiedziałem "Wow, to naprawdę dobre wiadomości", wszak Canelo to najlepszy pięściarz świata bez podziału na kategorie. A ja zawsze chciałem mierzyć się z najlepszymi. Na pewno jednak nie zgodzę się na żadne umowne limity, to musi być normalna walka w wadze junior ciężkiej - mówi pięściarz z Kongo, który po wakujący pas WBC sięgnął pokonując naszego Michała Cieślaka.

- Alvarez chce udowadniać ludziom, że jest lepszy od innych, jednak moim zdaniem popełnił duży błd. Znokautuję go, jestem tego pewien na sto procent. Jestem inteligentnym bokserem, z dobrymi umiejętnościami i dużą siłą. Czuję się naprawdę mocny - dodał Makabu.