MAYWEATHER JR vs CHAVEZ SR W PRZYSZŁYM ROKU W MEKSYKU LUB USA

Redakcja, WBC

2021-11-16

Trwa konwencja federacji WBC w Meksyku, podczas której zapowiedziano pojedynek legend - Floyd Mayweather Jr vs Julio Cesar Chavez Sr. Ma do niego dojść w przyszłym roku w Mexico City lub w Teksasie.

ŁUKASZ RÓŻAŃSKI POZUJE DO ZDJĘĆ Z RIVASEM I CZEKA NA WALKĘ O PAS WBC >>>

- Jeżeli Mayweather potwierdzi swoją deklarację, to oczywiście podtrzymam swoją. Zróbmy to. Floyd powiedział mi, że nie jest jego wujkiem (zmarły w marcu zeszłego roku Roger Mayweather, wujek Floyda dwukrotnie przegrał z Chavezem przed czasem - przyp.red.). A ja mu na to, że i tak skopię jego tyłek. Mimo upływu czasu wciąż jestem kochany i doceniany. Mayweather chce, żebyśmy stoczyli walkę pokazową. Zobaczymy, co z tego wyniknie, może zorganizujemy czterorundowy pojedynek - powiedział 59-letni Chavez Sr, mistrz świata trzech kategorii wagowych, niepokonany w latach 1980-1994 i do dziś uważany przez większość obserwatorów za najlepszego boksera w historii Meksyku.

AFERA SZCZEPIONKOWA: MAYWEATHER WSPIERA ZAWIESZONEGO GWIAZDORA NBA >>>

Chavez Sr pobił w czerwcu tego roku Hectora Camacho Juniora w pokazowej walce na gali w Guadalajarze, podczas której syn legendy, Julio Cesar Chavez Jr w fatalnym stylu przegrał z Andersonem Silvą. W ostatniej rundzie walki Chaveza Seniora w jego narożniku pojawił się Saul Alvarez, obecnie niekwestionowany mistrz świata wagi super średniej i zdobywca tytułów mistrzowskich w czterech kategoriach wagowych, którego notabene w 2013 roku pokonał Mayweather Jr, mistrz świata pięciu kategorii wagowych, niepokonany podczas swojej zawodowej kariery.

Ostatnia pełnoprawna, zawodowa walka Mayweathera Juniora miała miejsce ponad cztery lata temu, gdy "Money" znokautował w sierpniu 2017 roku gwiazdora MMA Conora McGregora i według Forbesa zarobił ok. 275 milionów dolarów (McGregor ok. stu milionów). 

Następnie Floyd zarobił w grudniu 2018 roku około dziesięciu milionów dolarów w Azji, błyskawicznie nokautując podczas sylwestrowej gali RIZIN w japońskiej Saitamie młodego i popularnego kickboksera, Tenshina Nasukawę.

W czerwcu 2021 roku 44-letni Mayweather stoczył natomiast kolejny pokazowy pojedynek, tym razem z kontrowersyjnym youtuberem Loganem Paulem. Werdyktu nie ogłoszono, ale przeważał Floyd. Starcie okazało się dużym sukcesem komercyjnym, przynosząc Mayweatherowi i Loganowi zyski szacowane na dziesiątki milionów dolarów na głowę. Dokładnych kwot jednak nie poznaliśmy.