BUATSI KONTUZJOWANY, GRUDNIOWA WALKA Z WŁASOWEM ODWOŁANA

Redakcja, Talk Sport

2021-11-16

Pojedynek brązowego medalisty olimpijskiego z Rio (2016), uznawanego za jednego z najlepszych prospektów wagi półciężkiej Brytyjczyka Joshuy Buatsiego (15-0, 13 KO) z Maksimem Własowem (45-4, 26 KO), zapowiadał się znakomicie. Miało do niego dojść 18 grudnia w Manchesterze na gali Dereck Chisora vs Joseph Parker II, ale dziś okazało się, że został on odwołany.

Powodem odwołania walki Buatsi vs Własow jest kontuzja ręki, której doznał Brytyjczyk. W tej chwili nie znamy jeszcze jej szczegółów. Czy Własow wystąpi w grudniu na ww. gali? Tego również na razie nie wiemy, na szczęście karta walk w Manchesterze wciąż jest pełna innych ciekawych nazwisk.

Przypomnijmy, że 18 grudnia - oprócz wspomnianego rewanżowego starcia Derecka Chisory z Josephem Parkerem - zobaczymy w ringu m.in. walkę mistrza IBO wagi super średniej Carlosa Gongory (20-0, 15 KO) z Lerrone'em Richardsem (15-0, 3 KO), a także pojedynek z udziałem świetnie się zapowiadającego nowozelandzkiego "cruisera" Davida Nyiki (1-0, 1 KO), brązowego medalisty igrzysk w Tokio w wadze ciężkiej.