KATIE TAYLOR POZNAŁA NAJBLIŻSZĄ PRZECIWNICZKĘ

Redakcja, Informacja własna

2021-11-14

Niekwestionowana mistrzyni świata wagi lekkiej oraz złota medalistka igrzysk olimpijskich z Londynu Katie Taylor (19-0, 6 KO) poznała nazwisko swojej najbliższej przeciwniczki. Irlandka 11 grudnia podczas gali w Liverpoolu skrzyżuje rękawice z Firuzą Szaripową (14-1, 8 KO). Imprezę zorganizuje szef Matchroom Boxing, Eddie Hearn. 

35-letnia Taylor ostatni pojedynek stoczyła we wrześniu tego roku, gładko wypunktowując w Leeds Jennifer Han. Taylor miała nadzieję na wielką walkę z inną legendarną mistrzynią, Portorykanką Amandą Serrano. Za sobą ma arcytrudny pojedynek z Natashą Jones. Swój pierwszy tytuł w wadze lekkiej Irlandka zdobyła w 2017 roku, niecałe dwanaście miesięcy po zawodowym debiucie i podpisaniu kontraktu z Hearnem. 

Szaripowa pochodzi z Kazachstanu, ma 27 lat. W swojej dotychczasowej karierze boksowała o mniej znaczące tytuły, starcie z Taylor będzie dla niej zdecydowanie największym i najważniejszym testem. Walczyła m.in. o pas WBC Silver z Djemillą Gontaruk, która jest dobrze znana Ewie Brodnickiej oraz Karinie Kopińskiej.