OFICJALNIE: GOŁOWKIN UNIFIKUJE Z MURATĄ PASY IBF I WBA

Redakcja, Informacja prasowa

2021-11-12

To żadna niespodzianka, wszak pisaliśmy o tym już w zeszłym miesiącu. Teraz jednak oficjalnie potwierdzono walkę Giennadija Gołowkina (41-1-1, 36 KO) z Ryota Muratą (16-2, 13 KO) na szczycie wagi średniej.

Pojedynek odbędzie się 29 grudnia w Saitamie. I będzie to unifikacja. Sławny "GGG" wniesie do ringu pas federacji IBF, natomiast miejscowy bohater dorzuci tytuł WBA. Wszystko pokaże platforma DAZN.

Dla obu będzie to pierwsza walka od dłuższego czasu. Kazach pod koniec zeszłego roku zastopował Kamila Szeremetę, który nie wyszedł do ósmej rundy. Z kolei Murata pauzuje od końcówki roku 2019. Wtedy zastopował w piątym starciu solidnego Stevena Butlera.

- Murata to prawdziwy mistrz i to będzie wyjątkowy wieczór. Damy kibicom świetne widowisko - zapowiada kazachska maszyna do nokautów.

- Cała kariera w boksie olimpijskim i zawodowym przygotowywała mnie do tej walki. Bo rywalizacja z Gołowkinem zdefiniuje moją pozycję w historii wagi średniej. To wielki mistrz, który w mojej ocenie nadal jest niepokonany. Mam dla niego wielki szacunek - stwierdził Murata, który przyznał, że pracował w ostatnich miesiącach przede wszystkim nad poprawą siły ciosu.