HOPKINS: CANELO WYCZYŚCI WAGĘ PÓŁCIĘŻKĄ, MOŻE RYWALIZOWAĆ W CRUISER

Redakcja, FightHype

2021-11-10

Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) wyczyścił kategorię super średnią. Legendarny Bernard Hopkins przekonuje, że może zrobić to samo w półciężkiej, a i w junior ciężkiej byłby w stanie rywalizować z tymi najlepszymi.

"Kat" z Filadelfii to najstarszy w historii boksu mistrz świata. Brylował przede wszystkim w wadze średniej, był jednak i taki czas na koniec kariery, że unifikował dwa pasy wagi półciężkiej. Jego również przymierzano do kategorii cruiser, choć on nie dał się skusić. Teraz Alvarez dostał zaproszenie do tańca od Mairisa Briedisa (28-1, 20 KO), championa IBF w limicie 90,7 kilograma. Czy to byłby szalony pomysł?

- Nie wygląda na to, żeby Canelo znalazł kogoś, z kim ma równe szanse w wadze super średniej i półciężkiej. Co za maszyna! Czy jest gotowa na sprawdzenie się w wadze cruiser, na prawdziwe wyzwanie? - stwierdził Briedis.

Sławny Canelo chce teraz odpocząć, bo ostatnio narzucił ostre tempo. Wróci w Cinco De Mayo, czyli pierwszy weekend maja.

- Myślę, że teraz zgarnie pasy wagi półciężkiej. Canelo ma mentalność wielkiego wojownika i chce robić tylko wspaniałe rzeczy. Jest gotów, by zmieść i wyczyścić całą wagę półciężką. Według mnie może również rywalizować z najlepszymi w kategorii cruiser - przekonuje Hopkins.