KAROLINA MICHALCZUK: MENTALNOŚĆ NAJWAŻNIEJSZA

Redakcja, Informacja prasowa

2021-11-05

- Dobre przygotowania i mentalność zwyciężczyń, to podstawa sukcesów we współczesnym, coraz bardziej wymagającym boksie olimpijskim - mówi Karolina Michalczuk, trenerka kobiecej reprezentacji Polski.

Biało-Czerwone dobrze spisały się podczas turnieju w Pescarze, teraz przed nimi Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu i następnie zgrupowanie w Zakopanem. Za miesiąc Polki rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Świata w Stambule.

- Oczywiście, że cieszą zwycięstwa z Włoszkami na ich ringu, ale to był tylko element przygotowań do Mistrzostw Świata. Jestem zadowolona, bowiem do grupy kadrowiczek z długim stażem dołączyły młode pięściarki, bardzo ambitne i aż palące się do pracy. A do tego, co ważne, już o sporych umiejętnościach - powiedziała była mistrzyni i wicemistrzyni świata oraz dwukrotna mistrzyni Europy.

We włoskiej Pescarze z sukcesami boksowały Natalia Rok (-50kg), Sandra Kruk (-57kg), Daria Parada (-70kg), Agata Kaczmarska (-75kg) i Elżbieta Wójcik (-75kg), a dobre pojedynki toczyły Angelika Mięgoć (-48kg), Karolina Ampulska (-54kg), Izabela Rozkoszek (-57kg), Aneta Rygielska (-63kg) i Martyna Jancelewicz (+81kg), choć jej walka nie była punktowana.

- Kadra na Mistrzostwa Świata już się krystalizuje, ale jeszcze poczekajmy na Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu. Raz, że najlepsze zawodniczki powinny potwierdzić swoją dominację, a po drugie ważne będą kwestie zdrowotne, brak kontuzji itd. Ostatni szlif to 10-dniowy obóz w COS-ie w Zakopanem i wyjazd na MŚ do Stambułu - przyznała Michalczuk.

Poprzednie Mistrzostwa Świata Kobiet odbyły się w 2019 roku w Ulan-Ude w Rosji.