MENEDŻER KOWNACKIEGO: ADAM ZE ZŁAMANĄ KOŚCIĄ OCZODOŁU

Redakcja, @MikeCoppinger

2021-10-10

Menedżer Adama Kownackiego Keith Connolly poinformował dziennikarzy, że w pierwszej rundzie przegranego rewanżu z Robertem Heleniusem (31-3, 19 KO) Adam Kownacki (20-2, 15 KO) doznał złamania kości oczodołu. Pięściarz z Łomży przegrał z Finem w szóstej rundzie przez przerwanie sędziego ringowego.

Pojedynek z Heleniusem nie szedł po myśli Adama od pierwszych minut. Już w pierwszej rundzie Kownacki przyjął serię mocnych uderzeń, pojawiła się opuchlizna nad okiem i pierwsze poważne problemy w ringu. Fin podszedł do pojedynku bardzo pewny siebie, wykorzystywał przewagę warunków fizycznych i skutecznie uciekał od inkasowania ciosów ze strony polskiego pięściarza. Kownackiemu odjęto również punkt za bicie poniżej pasa. W szóstej rundzie sędzia przerwał pojedynek.

- Adam Kownacki doznał złamania lewego oczodołu w pierwszej rundzie. Powiedział o tym telewizji ESPN menedżer zawodnka wagi ciężkiej Keith Connolly. Kownacki jest w University Medical Center w Las Vegas - pisał przed godziną ósmą rano polskiego czasu Mike Coppinger z ESPN.

To druga porażka na zawodowych ringach Kownackiego. Popularny "Baby Face" przed pierwszym pojedynkiem z Heleniusem wymieniany był jako kandydat do walki o mistrzostwo świata. Z kolei przed rewanżowym starciem Polak miał nadzieję, że w przypadku zwycięstwa Wildera nad Furym i jego wygranej nad Heleniusem otworzy się szansa na pojedynek o tytuł z "Bronze Bomberem". Tak się jednak nie stanie.