FURY: JESTEM ULEPIONY Z INNEJ GLINY NIŻ WILDER

Redakcja, ESPN

2021-10-08

Jutrzejsza walka Tyson Fury vs Deontay Wilder III jest jednym z największych sportowych wydarzeń tego roku. Tuż przed wielkim pojedynkiem Brytyjczyk po raz kolejny krytykuje swojego rywala, który po porażce w drugim starciu z Furym w lutym zeszłego roku oskarżał swojego pogromcę o oszustwo. Fury znalazł dziś natomiast dobre słowo dla swojego rodaka, zdetronizowanego we wrześniu Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO).

- Jestem ulepiony z innej gliny niż Wilder... Widzieliście ostatnio porażkę Anthony'ego Joshuy z Aleksandrem Usykiem. Joshua nie miał żadnych wymówek, nie płakał, nie narzekał. Podobnie zachował się po porażce przez nokaut z Andym Ruizem Juniorem. Wielu ludzi mówiło za kulisami, że odczuwał niepokój wchodząc do ringu, że miał depresję. Ale on nie szukał wymówek i to moim zdaniem czyni go innym rodzajem człowieka niż Wilder - powiedział Fury, mistrz świata WBC wagi ciężkiej.

- Czy Joshua zaakceptował porażkę zbyt łatwo? W połowie walki pogodził się moim zdaniem z tym, że przegra. Trzymał się jednak po wszystkim kodu wojowników, który mówi, że wymówki nie wchodzą w grę. Jeżeli nie daj Boże kiedykolwiek przegram, uścisnę rękę mojego pogromcy i powiem "gratuluję, musisz być dobrym zawodnikiem. Pokonałeś mnie, życzę szczęścia". Poza tym nie przystąpiłbym do walki, gdybym miał przed nią masę problemów, więc nie mógłbym mieć po porażce żadnych wymówek - dodał charyzmatyczny "Król Cyganów".