ANKIETA MAGAZYNU THE RING: FURY 19 - WILDER 1

Redakcja, The Ring

2021-10-06

Magazyn The Ring przeprowadził ankietę wśród swoich dziennikarzy, ale i innych ekspertów świata boksu, pytając ich o faworyta sobotniej walki Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Pogłoski o ponad 130 kilogramach obrońcy pasa WBC wagi ciężkiej nie zrobiły większego wrażenia na przepytywanych. Aż dziewiętnaście osób wskazało na kolejną wygraną Anglika. Tylko Jolene Mizzone, matchmakerka grupy Main Events, wskazała na udany rewanż w wykonaniu "Brązowego Bombardiera". Z drugiej strony ta pani typuje bardzo dobrze. Pokazała to już wiele razy, gdyż The Ring zawsze zaprasza ją do zabawy przy dużych walkach. Ostatnio na przykład typowała wygraną Aleksandra Usyka na punkty nad Anthonym Joshuą.

- Gdyby do tej walki doszło w lipcu zeszłego roku, tak jak planowano pierwotnie, wskazałabym na Fury'ego. Od czasu tamtej walki Wilder nieustannie trenuje, w przeciwieństwie do Fury'ego. Do tego jeszcze dochodzi covid - analizuje Mizzone. - Wilder przez TKO w siódmej rundzie!

Z dziewiętnastu ekspertów - dziennikarzy, dawnych mistrzów, trenerów i promotorów, którzy wskazali na Brytyjczyka, dwunastu wskazało "czasówkę", pięciu pełen dystans i punkty, a dwóch powiedziało po prostu Fury.