WCZORAJ TWARDOWSKI, W LISTOPADZIE DURODOLA. W STAWCE WBC SILVER

Redakcja, Informacja własna

2021-10-03

Wczoraj Richard Riakporhe (12-0, 8 KO) wypunktował ambitnego Krzysztofa Twardowskiego (9-3, 6 KO) na gali w Wembley Arena w Londynie. Już 20 listopada w tym samym miejscu naprzeciw 31-letniego Brytyjczyka stanie wojownik z Nigerii, Olanrewaju Durodola (36-8, 33 KO). Stawką pojedynku będzie pas WBC Silver wagi junior ciężkiej. 

Riakporhe zwycięstwem nad Twardowskim wrócił po dwuletniej przerwie od boksu. Przed przerwą bił się na galach Eddiego Hearna. W rozmowie ze Sky Sports pięć dni temu pięściarz powiedział, że wierzy, że znokautowałby w ringu Lawrence'a Okoliego. Najpierw jednak musi budować własną pozycję w rankingach. W przeszłości był m.in. w w "15" rankingu WBA, dzierżył również interkontynentalny pas tej federacji. Teraz nie ma go nawet w szerokim rankingu WBC, ale to nie przeszkodziło, aby w listopadzie zawalczył o pas WBC Silver z Durodolą.

Nigeryjczyk, który w grudniu ubiegłego roku w Kinszasie skrzyżował rękawice z Ilungą Makabu w walce o mistrzowski pas WBC kategorii cruiser, po dwóch zwycięstwach jest piątym zawodnikiem w rankingu WBC. Pojedynek z Makabu był dla Durodoli najważniejszym starciem w karierze. Nadal Nigeryjczyk jest w grze, choć w swojej karierze przegrywał już ośmiokrotnie, w tym m.in. z Michałem Cieślakiem i Krzysztofem Włodarczykiem. W ostatnich zwycięskich walkach Durodola nie bił się z mocnymi zawodnikami.