AJAGBA: JEŚLI BÓG POZWOLI, W PRZYSZŁYM ROKU BĘDĘ MISTRZEM ŚWIATA

Redakcja, Boxingscene

2021-10-01

9 października w Las Vegas na gali Tyson Fury vs Deontay Wilder III Efe Ajagba (15-0, 12 KO) zmierzy się z Frankiem Sanchezem (18-0, 13 KO). Nigeryjczyk zachowuje się przed walką z Kubańczykiem - starciem dwóch niepokonanych prospektów wagi ciężkiej - w oryginalny sposób, jakby pomijając osobę bardzo groźnego rywala.

- Oczekuję walk wieczoru na wielkich galach w przyszłym roku. To będzie dla mnie niesamowity rok, ale muszę wykonać wiele pracy po walce z Sanchezem. Do niej jestem już przygotowany, teraz liczy się przyszłość (...) Będę cierpliwy, bo próbowałem pracować nad techniką, sposobem treningu i lewym prostym. Nie próbuję na siłę pchać się do starć z najlepszymi. Będę robił swoje, krok po kroku, nie mam zamiaru się śpieszyć - powiedział Ajagba.

- To największa walka w mojej karierze, ale nie mówię tutaj o moim rywalu, ale o skali tej gali. Walka Fury vs Wilder III jako pojedynek wieczoru to wielka rzecz (...) Mam nadzieję, że jeśli Bóg pozwoli, w przyszłym roku zdobędę tytuł mistrza świata - dodał Nigeryjczyk.

Przypomnijmy na koniec, że oprócz walk Fury vs Wilder III i Sanchez vs Ajagba na gali w Las Vegas zobaczymy również m.in. takie hity wagi ciężkiej jak rewanż Adam Kownacki (20-1, 15 KO) vs Robert Helenius (30-3, 19 KO) i pojedynek Jared Anderson (9-0, 9 KO) vs Władimir Tereszkin (22-0-1, 12 KO).