OFICJALNIE! WALKA CRAWFORD vs PORTER 20 LISTOPADA

Redakcja, Informacja prasowa

2021-09-29

Ta data i ta para przewijały się już od dwóch tygodni. Teraz oficjalnie potwierdzono, że Terence Crawford (37-0, 28 KO) spotka się 20 listopada z Shawnem Porterem (31-3-1, 17 KO).

W stawce będzie należący do Crawforda tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji WBO. Champion ma gwarantowane 6 milionów dolarów, natomiast Porter 4 miliony dolarów. Te kwoty mogą więc tylko wzrosnąć przy odpowiednio dużej sprzedaży PPV.

Pojedynek odbędzie się w Mandalay Bay w Las Vegas. Sprzedaż biletów rusza w poniedziałek. Najtańsze rozpoczynają się już od 54 dolarów.

- Od kiedy przeszedłem do wagi półśredniej wyzywam do walki najlepszych na świecie. Dlatego też cieszę się bardzo, że Porter przyjął wyzwanie. Ta walka i ten rywal wyciągną ze mnie wszystko co najlepsze. Uciszę moich krytyków i udowodnię, że to ja jestem numerem jeden - mówi Crawford.

- Od dawna chciałem tej walki i moja cierpliwość zostaje teraz wynagrodzona. Mierzyłem się z najlepszymi i zawsze dawałem z siebie sto procent. Naprzeciw siebie stanie dwóch najlepszych "półśrednich" i 20 listopada poznamy tego najlepszego. Kibice mogą spodziewać się kapitalnego widowiska - stwierdził Porter.