STEVE CUNNINGHAM: USYK POKONA FURY'EGO

Redakcja, Social Media

2021-09-27

Były mistrz świata wagi cruiser, Steve Cunningham (30-9-1, 13 KO) przegrał w 2013 roku z obecnym mistrzem świata WBC wagi ciężkiej Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO), ale w ewentualnej walce Fury'ego ze świeżo upieczonym mistrzem świata IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) stawiałby na Ukraińca.

FURY MÓWIŁ, ŻE TRZEBA MIEĆ JAJA, HAYE CHCE OD JOSHUY WIĘCEJ AGRESJI >>>

- W walce Usyk kontra Fury stawiam na Usyka. On świetnie się porusza i regularnie trafia, a kiedy chce, potrafi mocno uderzyć. W przeciwieństwie do mnie ma przy tym za sobą ludzi o wystarczającej sile i pozycji, żeby nie pozwolić Fury'emu na bezkarne faule. A Fury będzie musiał faulować, by spowolnić Usyka. Pamiętajcie, co stało się w mojej walce z Furym - powiedział Amerykanin, który miał Fury'ego na deskach i dobrze radził sobie walcząc w dystansie, ale później Fury zaczął wchodzić do półdystansu i atakować często na pograniczu faulu, coraz częściej trafiając mocnymi ciosami. W końcu ustawił sobie Cunninghama przedramieniem przy linach, huknął prawą ręką i ciężko go znokautował. 

Dodajmy, że Fury stoczy 9 października trzecią walkę z Deontayem Wilderem, a Usyk ma na przełomie lutego i marca przyszłego roku przystąpić do rewanżu z Joshuą, taki przynajmniej jest wstępny plan promotora Joshuy, Eddie'ego Hearna. Jeżeli Fury pokona Wildera, a Usyk wygra rewanż z Joshuą, możemy zobaczyć starcie "Króla Cyganów" z ukraińskim wirtuozem o wszystkie pasy.

Przypomnijmy na koniec, że 45-letniego Steve'a Cunnighama zobaczymy wkrótce w Polsce - 22 października w Gliwicach zmierzy się z Nikodemem Jeżewskim na gali Polsat Boxing Night.