HEARN: USYK TO NUMER DWA BEZ PODZIAŁU NA KATEGORIE

Redakcja, Boxingscene

2021-09-27

Przed sobotnią walką Aleksander Usyk vs Anthony Joshua wydawało się, że pozycja mistrza świata czterech kategorii Saula Alvareza (56-1-2, 38 KO) jako lidera światowego boksu jest niepodważalna, jednak wspaniały występ Usyka i zwycięstwo nad Joshuą sprawiły, że promotor zdetronizowanego czempiona wagi ciężkiej - Eddie Hearn - stawia Ukraińca tuż za Canelo.

USYK vs JOSHUA: KOMENTUJĄ CHISORA, BELLEW, FOREMAN, NELSON I MOORE >>>

- Usyk to dla mnie dzisiaj numer dwa na liście najlepszych bokserów bez podziału na kategorie. Kiedy rządził w wadze cruiser, wszyscy nazywali go jednym z pięciu najlepszych pięściarzy na świecie, ale kiedy przeszedł do wagi ciężkiej, ludzie jakby stracili go z oczu. Teraz musi być klasyfikowany w ścisłej czołówce absolutnej elity - powiedział Hearn, który stwierdził po sobotniej walce, że do pojedynku Usyk vs Joshua II może dojść na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

- Jeżeli ktoś ma na koncie zwycięstwo nad Marco Huckiem w Niemczech, nad Muratem Gassijewem w Rosji, nad Mairisem Briedisem na Łotwie, nad Tonym Bellew, Dereckiem Chisorą i Anthonym Joshuą w Wielkiej Brytanii (dodajmy jeszcze wygrane z Krzysztofem Głowackim w Polsce i z Michaelem Hunterem w USA - przyp.red.)... To jest po prostu niewiarygodne osiągnięcie - dodał szef grupy Matchroom.