PARYŻ: YOKA NOKAUTUJE MILASA, WYSYŁA SYGNAŁ MISTRZOM WAGI CIĘŻKIEJ

Redakcja, Informacja własna

2021-09-10

Mistrz olimpijski z Rio (2016) w wadze super ciężkiej, Francuz Tony Yoka (11-0, 9 KO) w walce wieczoru gali na korcie Rolanda Garrosa w Paryżu pokonał przed czasem Chorwata Petara Milasa (16-1, 11 KO), potwierdzając swój potencjał i wysyłając mocny sygnał zawodowym czempionom wagi ciężkiej.

Tony nie forsował w pierwszy czterech rundach tempa, spokojnie ustawiając sobie rywala lewą ręką i regularnie trafiając ciosami prawą ręką. Milas nie boksował najgorzej, ale był dużo mniej precyzyjny i mimo że prezentował dobrą szybkość, nie był w stanie dorównać Yoce w innych aspektach. 

W kolejnych starciach kombinacje Yoki były coraz ciekawsze, podopieczny Virgila Huntera atakował w różnych płaszczyznach i prezentował szeroki techniczny wachlarz w obronie i ataku. Milas zrywał się co jakiś czas, ale szczelna garda mistrza olimpijskiego nie pozwalała Chorwatowi na choćby chwilowy sukces. 

W siódmym starciu Yoka najpierw posłał Chorwata na deski kończącym serię prawym sierpowym, a gdy rywal zdołał wstać, wykończył robotę świetnym prawym podbródkowym w narożniku. Milas się podniósł, ale sędzia słusznie przerwał pojedynek.