MATEUSZ CIELEPAŁA vs KAMIL SOKOŁOWSKI 2 PAŹDZIERNIKA W KOŚCIERZYNIE

Redakcja, Rocky Boxing Night

2021-08-09

2 października na gali Rocky Boxing Night 10 w Kościerzynie dojdzie do bardzo ciekawego starcia Polaków w wadze ciężkiej: 28-letni Mateusz Cielepała (3-1, 1 KO) zmierzy się z 35-letnim weteranem Kamilem Sokołowskim (10-22-2, 4 KO), jednym z najlepszych obecnie polskich zawodników królewskiej dywizji.

MEYNA: JEŚLI PRZEGRAM Z CHRUŚLICKIM, TO NIE MAM CZEGO SZUKAĆ W BOKSIE >>>

W swojej ostatniej walce Sokołowski przegrał w kwietniu jednogłośnie na punkty z mocno promowanym brytyjskim prospektem Davidem Adeleye, ale werdykt powszechnie uznano za niesprawiedliwy. Sokołowskiego "przekręcano" już zresztą kilka razy w przeszłości, m.in. w 2019 roku, gdy przegrał z byłym mistrzem świata WBA Regular, Lucasem Browne'em. 

Sokołowski wygrywał natomiast z wieloma prospektami lub lokalnymi faworytami, m.in. z  Nickiem Webbem, Alexem Dickinsonem, AJ Carterem, Naylorem Ballem i Seanem Turnerem. Mateusz Cielepała - mistrz Polski w wadze super ciężkiej z 2018 roku i tryumfator zawodowego turnieju wagi ciężkiej organizowanego przez Krystiana Każyszkę (w majowym finale Cielepała pokonał Kacpra Meynę, sięgając po 100 tysięcy złotych i zawodowy kontrakt z grupą Rocky Boxing Night) - stanie więc 2 października przed niezwykle trudnym zadaniem.

Przypomnijmy na koniec, że na październikowej gali w Kościerzynie zobaczymy także m.in. walki Igor Jakubowski vs Kajetan Kalinowski, Rafał Jackiewicz v Kewin Gruchała i Kacper Meyna vs Jacek Chruślicki.