TOKIO: SENSACYJNY MISTRZ OLIMPIJSKI - SOUSA ZNOKAUTOWAŁ CHYŻNIAKA!

2021-08-07

Szok! Sam wynik jest zaskakujący, ale jeszcze bardziej przebieg pojedynku. Wielki Aleksander Chyżniak (-75kg) znokautowany w finale olimpijskim w Tokio!

Świetny Ukrainiec kroczył pewnie po złoto. Po sześciu minutach prowadził u wszystkich sędziów 20:18. W ostatniej rundzie nie musiał robić nic, ale to nie w jego stylu. Atakował więc cały czas. W połowie trzeciego starcia Hebert Sousa huknął kapitalnym lewym sierpowym, trafił idealnie na brodę i było po wszystkim. Nokaut i sensacyjny mistrz olimpijski z Brazylii!

W drugim męskim finale Galal Yafai (Wielka Brytania) pokonał w limicie wagi muszej Filipińczyka Carlo Paalama (-52kg). Sędziowie punktowali w stosunku cztery do jednego - 28:29 i 4x 29:28.