TOKIO 2020: HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO KAROLINY KOSZEWSKIEJ

2021-07-24, Redakcja, Informacja własna

Historyczne zwycięstwo w Tokio odniosła dziś Karolina Koszewska (69 kg), stając się pierwszą polską pięściarką, która wygrała walkę na igrzyskach olimpijskich. Polka pokonała 5:0 (pięć razy 30:27) w 1/16 finału reprezentantkę Uzbekistanu Szachnozę Junusową.

39-letnia, starsza od swojej rywalki o 17 lat zawodniczka z Warszawy od początku do końca pojedynku panowała w ringu. Wygrała już z Uzbeczką podczas mistrzostw świata w Ułan Ude w 2019 roku i tym razem również nie pozwoliła jej na rozwinięcie skrzydeł. Przewaga warunków fizycznych w połączeniu z przewagami techniki i szybkości zadecydowały o dominującym zwycięstwie.

Przez całą walkę dobrze pracowała przednia ręka walczącej z odwrotnej pozycji Polki. Prawe proste i prawe sierpowe na głowę (bite pojedynczo lub kończące krótkie kombinacje) regularnie dochodziły do celu, a praca nóg - m.in. zejścia z linii ciosu po swoich akcjach i odskoki - zapewniała komfort w defensywie. Do tego Koszewska dokładała kontrujące lewe proste, zaznaczając swoją wyższość w każdej rundzie. Od połowy pierwszej minuty drugiego starcia Uzbeczka obficie krwawiła z nosa, jednak zdołała dotrwać do ostatniego gongu.

W 1/8 finału Karolina zmierzy się z Turczynką Busenaz Surmeneli, rozstawioną z numerem jeden. Ten pojedynek zobaczymy 27 lipca.