DONAIRE Z OFERTĄ REWANŻU OD RIGONDEAUX

Redakcja, Rappler.com

2021-07-02

Kilkadziesiąt godzin temu informowaliśmy Was o tym, że Nonito Donaire (41-6, 27 KO) wycofał się z walki z Johnem Rielem Casimero. Natychmiast na ochotnika do starcia z Filipińczykiem zgłosił się Guillermo Rigondeaux (20-1, 13 KO).

Przypomnijmy fakty... Pierwotnie to właśnie Rigondeaux miał walczyć z Casimero, jednak uznano, że atrakcyjniejszy rynkowo będzie Donaire i to nim zastąpiono Kubańczyka. Tylko że... "Filipiński Flesz" wściekł się na Casimero po obraźliwych słowach na temat jego żony oraz opóźnianiu podpisania kontraktu na wyrywkowe testy antydopingowe organizacji VADA.

Gdy o wszystkim dowiedział się "Szakal", od razu złożył Donaire'owi propozycję rewanżu. Bo przecież ci panowie mierzyli się już w kwietniu 2013 roku i niedoceniany Rigondeaux stosunkowo łatwo wypunktował faworyzowanego rywala, pomimo iż był liczony w dziesiątej rundzie.

Tak więc Donaire - mistrz WBC, ma teraz dwie opcje. W obu przypadkach może zrewanżować się za porażkę, bo tą drugą opcją jest walka o trzy pasy wagi koguciej z Naoyą Inoue (21-0, 18 KO).